Oceny redakcji

Najwięcej minut

Zasłużone zwycięstwo! - UKS SMS Łódź 1:2 Termy UniejówDrukuj Facebook

Niedzielny wyjazd do Łodzi na spotkanie z SMS Łódź, to nie tylko walka o przysłowiowe 6 punktów z sąsiadem z tabeli, ale również trudne zmagania z anormalnymi warunkami atmosferycznymi. Na nasze szczęście jednak przywozimy z tego wyjazdu komplet punktów i miejmy nadzieje - nie "tylko na moment" - meldujemy się w strefie środkowej tabeli.

Grając w pierwszej części z wiatrem przypuszczamy zdecydowany atak już od początkowych fragmentów. W 5. minucie spotkania po świetnym podaniu Zycha, Łukasz Cieślak przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. Kilka groźnych stałych fragmentów, groźne strzały m. in. Kasztelana, oblężenie bramki gospodarzy nie przynosi efektu bramkowego. W 25 minucie po prostej stracie w strefie środkowej, młodzi piłkarze SMS pierwszy raz zagrażają naszej bramce i niestety obejmują prowadzenie w tym meczu. Sytuacja ta dodała im skrzydeł i jeszcze przynajmniej dwukrotnie powinni zdobyć bramkę w tym fragmencie spotkania, jednak na nasze szczęście wynik pozostawał bez zmian. W 43. minucie udało nam się doprowadzić do wyrównania, a strzelcem bramki był Cieślak. Przed przerwą jeszcze co najmniej dwukrotnie w tym krótkim odstępie czasu mogliśmy objąć prowadzenie, jednak na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym 1:1.

Druga połowa to walka nie tylko z przeciwnikiem boiskowych poczynań, ale także z porywistym wiatrem i opadami deszczu i gradu. Gospodarze mimo iż grali z wiatrem, nie potrafili poważnie zagrozić naszej bramce. Termalni również mieli problemy z konstruowaniem sytuacji, gdyż wichura utrudniała nam poczynania boiskowe. Mimo, że oddawaliśmy strzały na bramkę gospodarzy, były one niecelne, bądź też bardzo lekkie. W 62.  minucie rozgrywaliśmy piłkę z lewej strony, po czym powędrowała ona strefą środkową boiska na prawe skrzydło, tam Stolarek po opanowaniu futbolówki, wypatrzył niepilnowanego w polu karnym Cieślaka. Po dobrym dośrodkowaniu, naszemu napastnikowi pozostało tylko odpowiednio uderzyć piłkę głową i po chwili cieszyliśmy się z prowadzenia w tym meczu 2:1! Do końca spotkania nie działo się już zbyt wiele. W końcowych fragmentach piłkarze SMS próbowali zagrozić naszej bramce przede wszystkim stałymi fragmentami gry, jednak mecz kończy się zwycięstwem Baszty 2:1.

Kolejny ważny mecz w którym odnosimy zasłużone zwycięstwo. Mimo wąskiej kadry w tym spotkaniu, pokonujemy sąsiada z tabeli 2:1 i wskakujemy na 9 miejsce po tej kolejce. Już za tydzień trudny wyjazd, kolejny raz do Łodzi, gdzie w niedzielę o 11:00 zmierzymy się z rezerwami ŁKS Łódź!