zawodników.

Oceny redakcji

Najwięcej minut

Lekcja futbolu od łodzkiego drugoligowca - ŁKS 7:1 TermyDrukuj Facebook

Aż 7 bramek zaaplikowali Termalnym piłkarze ŁKS (2) Łódź w 14 kolejce Klasy Okręgowej. Mimo iż było to spotkanie z rezerwami ŁKS, to na boisku gospodarzy reprezentowało 8 zawodników nie tylko trenujących z pierwszym zespołem, ale też grających dość dużo w rozgrywkach II Ligi. Była to niestety zapora nie do pokonania dla naszych zawodników. Na domiar złego tuż przed meczem okazało się, że kontuzja z którą już od kilku spotkań zmaga się Adrian Kasztelan, okazała się na tyle poważna, że nie będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa to oczywiście zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy jednak aż 40 minut nie mogli znaleźć sposobu na rozmontowanie dobrze prosperującej do tego momentu defensywy Termalnych. Wtedy to za sprawą jednego z obrońców, który załączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu, objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W 45 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Burkhardt i po bramce "do szatni" mieliśmy rezultat 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego "C" i pięknego strzału z dystansu Burkhradta na 3:0. Po godzinie gry ŁKS podwyższył rezultat spotkania na 4:0 i zdecydowanie spowolnił tempo gry, co skrzętnie wykorzystali Termalni i po dośrodkowaniu Stolarka, bramkę zdobył Sobolewski. Był to fragment spotkania, w którym ŁKS zdecydowanie odpuścił i można było liczyć na kolejne sytuacje bramkowe i walkę o lepszy rezultat, jednak proste błędy Sobolewskiego i Zdycha w odstępie dwóch minut, sprawiły że straciliśmy kolejne 2 bramki w 74 i 76 minucie. Ostatnia bramka to pewnie wykonany rzut karny przez Filipa Burkhardta i mecz zakończył się wynikiem 7:1.

Baszta w pierwszej części spotkania mimo dużego naporu ze strony przeciwnika, dobrze realizowała założenia taktyczne i przez 40 minut potrafiliśmy utrzymywać rezultat bezbramkowy. Niestety w końcówce pierwszej połowy straciliśmy 2 bramki, które podłamały naszych zawodników. Strzał z dystansu w 50 minucie spotkania zakończony bramką na 3:0 zupełnie podciął skrzydła Termalnym, co sprawiło że kolejne bramki dla ŁKS padały po dramatycznych wręcz błędach indywidualnych naszych zawodników. Zupełna dominacja w poczynaniach boiskowych i wysokie zwycięstwo ŁKS stało się faktem. Sprawą oczywistą jest, że zespoły rezerw są pewnym poligonem doświadczalnym dla pierwszego zespołu i duża liczba zawodników z "jedynki" jest zrozumiała w tym wypadku. Jednak po meczu pozostaje pewien niesmak... "Wstępny" termin spotkania - wpisany w terminarz rozgrywek - to SOBOTA 04.11, jednak mecz ŁKS Łódź - Rozwój Katowice rozgrywany jest tego samego dnia ( SOBOTA, godzina 14:00 ) i klub z Łodzi ustala termin spotkania na NIEDZIELĘ 05.11 go godzinie 11:00, szkoda tylko, że robi to 10 DNI PRZED SPOTKANIEM!! I zgodnie z informacją ŁZPN jest to "termin pierwotny" a więc ustalany dopiero pierwszy raz (25.10.17 r.) Szkoda, że po 12 serii spotkań tak naprawdę dopiero ustalany jest termin 14 kolejki. Nasi piłkarze to amatorzy, pracujący w różnych zakładach i dla potrzeb gier ligowych biorą wolne w pracy, ustalając grafik z miesięcznym wyprzedzeniem, podają terminarz meczów aby mieć dzień wolny. Gracze II-ligowi to już raczej "zawodowcy" i oni mecz rozgrywać są wręcz "zobowiązani" każdego dnia tygodnia... Ustalanie daty i godziny spotkania 14 kolejki dopiero kilka dni przed meczem jest krzywdzące dla małych, amatorskich klubów. Najwidoczniej są jednak RÓWNI i RÓWNIEJSI... Za tydzień, 10 listopada o godzinie 18:00 zakończenie zmagań ligowych, w meczu 15 kolejki podejmować będziemy Sokół II.