Oceny redakcji

Najwięcej minut

Rezerwy Widzewa za mocneDrukuj Facebook

Rezerwy Widzewa za mocne

Termalni od początku wyszli z dużym szacunkiem do rywala i z nastawieniem, że sytuacji bramkowych trzeba będzie szukać z kontrataków. Początek meczu był obiecujący, dużo walki w środku polu, konsekwencja w obronie, a także dobre interewencje Zdycha dawały nadzieję na dobry wynik. Widzew szybko sprowadził jednak na ziemie gospodarzy, fatalna strata w środku pola Włodzmierza Nowaka i świetnie rozegrana akcja czerwonych i było 0-1. Kolejne minuty to stała przewaga Widzewa, a sytuacje dla gospodarzy pojawiały się tylko po stałych fragmentach gry. Dwa razy blisko wyrównania był Matusiak, ale raz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, zaś wcześniej piłką minęła lewy słupek. Przed końcem pierwszej połowy nieszczęśliwy ping-pong w polu karnym i bramka do szatni całkowicie podcięła skrzydła Termom.

Po przerwie Widzew znów ruszył, jednak Mihaljevic zmarnował dwie dogodne sytuacje. Gdy Termy tymczasowo opanowały sytuację i zaczęli rozgrywać dłużej piłkę to fatalną stratę zaliczył Jonczyk i w tej sytuacji napastnik Widzewa się już nie pomylił. Dalszy przebieg meczu to więcej gry z naszej strony, jednak akcje nie przynosiły żadnego zagrożenia. Widzew zaś był bezwględny - po rzucie rożnym zrobiło się 0-4, a wynik na 0-5 ustalił najlepszy zawodnik spotkania Mihaljevic zdobywając czwartego gola w dzisiejszym meczu.

Podsumowując mecz na pewno nie można odmówić walki, ale obecnie pewnego poziomu niestety sie nie przeskoczy. Plusem jest to, że Uniejów chciał grać w piłkę i konstruować składne akcję, a nie kopać tylko bezmyślnie piłkę do przodu.  Widzew wykorzystał jednak wszystkie słabości Termalnych i pokazał jak powinno się wykorzystywać błędy w koncentracji i straty w środku pola.

W najbliższym tygodniu pauzujemy, gdyż Włókniarz Konstantynów się wycofał. Gramy dopiero w środę 22.05 z zajmującym trzecie miejsce w tabeli Zawiszą Rzgów.

Skład MGLKS: Zdych - Wierucki, Matusiak, Koziełek, Olczyk - Kasztelan, Jonczyk, P. Nowak - W. Nowak, Spychalski, Sobolewski

Rezerwowi: Gąsiorek, B. Łuczak, Żynda, Stolarek, Michalak